Aktuality

Jarní exkurze za netopýry do pražských parků

20. 5. 2024

Srdečně zveme na tradiční večerní vycházky spojené s pozorováním netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru, které se konají 5.6. ve Stromovce a 13.6.2024 v Milíčovském lese, a to vždy od 21:00 hod. Součástí programu bude také ukázka ochočeného hendikepovaného netopýra. Na akci je nutno se předem přihlásit. Více v pozvánce a na webu Lesů hl. m. Prahy. Akce probíhají v rámci projektu spolufinancovaného Hl. m. Prahou a Ministerstvem životního prostředí. Vstup je zdarma.

Netopýři na Veletrhu vědy v Praze

20. 5. 2024

Přijďte na největší vědeckou událost v Česku! Od čtvrtka 30. května do soboty 1. června 2024 se v pražských Letňanech koná tradiční veletrh pořádaný Akademií věd ČR. Chybět nebude ani stánek seznamující s možnostmi výzkumu a ochrany netopýrů. Děti i dospělé čekají zábavné aktivity a mnoho zajímavostí ze života létajících savců. Více v pozvánce. Netopýří stanoviště je součástí projektu spolufinancovaného Hl. m. Prahou a SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Celý program veletrhu je na webu www.veletrhvedy.cz.

Netopýři na festivalu Proměny v Ralsku

15. 5. 2024

V sobotu 25. května 2025 se koná multižánrový festival Proměny připomínající pohnuté osudy obcí v oblasti Ralska. Na programu je hudba, divadlo, land art, performance, tvořivé workshopy, ale také setkání s netopýry. Více v pozvánce a na webu festivalu. Aktivity s netopýry jsou součástí projektu podpořeného Ministerstvem životního prostředí.

Nový netopýří quest na pražské Malé Straně

14. 5. 2024

Jarní počasí stále více láká k procházkám a venkovním aktivitám. Děti i dospělí si nově mohou užít zábavný quest „Letem netopýřím světem na pražské Malé Straně“, který jsme připravili ve spolupráci s Komunitním centrem Kampa. Quest provede hledače zajímavými místy v samotném centru velkoměsta kolem Vltavy. Mnozí budou jistě překvapeni, kde všude naši netopýří sousedé žijí. S sebou stačí mít pouze tužku a vytištěnou průvodku s mapkou. Podrobnosti k malostranské trase (stejně jako i k dalším netopýřím questům) najdete na webu napude.sousednetopyr.cz. Nový quest vznikl v rámci projektu spolufinancovanéhou Hl. městem Prahou a SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naši sousedé netopýři – beseda s vycházkou

6. 5. 2024

Beseda o netopýrech, setkání s ochočenými hendikepovanými netopýry a následná vycházka do Stromovky, kde budeme sledovat lovící netopýry pomocí ultrazvukového detektoru. Proběhne ve čtvrtek 23.5.2024 od 19:00 hod. v Centru popularizace ochrany přírody U studánky poznání na Praze 7. Organizováno ve spolupráci s Českou koalicí pro ochranu biodiverzity (CCBC). Více v pozvánce. Na akci je nutné se předem registrovat zde.

Instruktážní vycházky k programu Netopýří výzkumníci

22. 4. 2024

Pro učitele a lektory, kteří by chtěli využít naše badatelské batůžky v rámci programu Netopýří výzkumníci, jsme připravili další instruktážnívycházky. Během nich se naučí základy práce s ultrazvukovými detektory, vyzkouší si určování netopýrů podle hlasů přímo v terénu a získají více informací o vzdělávacím programu a možnostech jeho využití při práci s dětmi. Vycházky se konají 14. května v Mladé Boleslavi (pozvánka) a 21. května v Praze (pozvánka). Kapacita akcí je omezená, je třeba se předem přihlásit (odkaz je uveden v pozvánce). Účast na akci je díky projektu spolufinancovanému Hl. městem Prahou, SFŽP ČR  a MŽP na základě rozhodnutí ministra životního prostředí zdarma.