Akce pro veřejnost

Netopýři na Stromových slavnostech ve Zlíně

Ve Zlíně se ve čtvrtek 19. října 2023 konají Stromové slavnosti. V rámci bohatého programu nebude chybět ani stánek s netopýří a ptačí poradnou, kde se návštěvníci dozvědí spoustu zajímavostí o obou skupinách živočichů a setkají se s hendikepovanými netopýry ze záchranné stanice ORNIS v Přerově. Více v pozvánce. Netopýří stanoviště je součástí projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Prahou za přírodou: Za pražskými netopýry

Začátek podzimu je čas netopýřích námluv, přeletů a migrací, a také intenzivního lovu potravy. Vydejte se s námi 26.9.2023 na večerní vycházku do Stromovky, při které budeme pozorovat tyto živočichy pomocí ultrazvukového detektoru. Čeká vás i setkání s ochočeným hendikepovaným netopýrem. Pozor: na vycházku je nutné se předem přihlásit. Více v pozvánce. Exkurze je součástí cyklu pořádaného Národním muzeem. Akce je součástí projektů podpořených Hl. m. Prahou a SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Sousedské moštování s netopýry v Praze 1

Spolek NERUDA zve na Sousedské moštování ve Vojanových sadech, které se koná v sobotu 23.9.2023. Kromě čerstvého moštu z petřínských jablek vás čeká koncert, divadlo pro děti, výtvarná dílna a mnoho dalšího. Chybět nebudou ani aktivity přírodovědné – ukázka kroužkování ptáků a netopýří stanoviště. Více v pozvánce. Program s netopýry je součástí projektů podpořených Hl. m. Prahou a SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Večerní vycházka za netopýry na pražskou Kampu

Poznejte park Kampa z trochu jiné perspektivy! Ve spolupráci se spolkem Femancipation zveme na vycházku, která se koná ve středu 13.9.2023. Společně budeme pozorovat lovící netopýry pomocí ultrazvukového detektoru a k vidění bude i ochočený hendikepovaný netopýr. Více v pozvánce. Akce je součástí projektů spolufinancovaných Prahou 1 a SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Dny stromů v Praze – tři akce s netopýry

Lesy hlavního města Prahy zvou na Dny stromů. Hlavní celodenní program je připraven na středu 20.9.2023 v Kunratickém lese, kde se děti i dospělí budou moct dozvědět spoustu zajímavostí o stromech, lese a jeho obyvatelích. Součástí akce bude také stanoviště České společnosti pro ochranu netopýrů. Kromě toho probíhají po celé září různé tématicky zaměřené exkurze. Dvě z nich jsou večerní vycházky za pražskými netopýry, které se konají ve Stromovce v úterý 5.9.2023 a v pondělí 25.9.2023. Pozor: na vycházky je nutné se předem přihlásit. Více na webu LHMP. Akce s netopýry jsou součástí projektu ČESON spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Den pro zoologické zahrady v Olomouci

V rámci programu akce Den pro zoologické zahrady, která se koná v ZOO Olomouc v sobotu 2. září 2023, bude připraveno také stanoviště věnované netopýrům. Velké i malé tu čeká zajímavé povídání o životě nočních savců. Více na webu ZOO a v pozvánce. Infostánek ČESON je součástí projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.