Akce pro veřejnost

Výstava dětských kreseb netopýrů na Kampě

Nejzdařilejší obrázky z loňské výtvarné soutěže pro pražské děti „Soused netopýr“ si můžete prohlédnout na výstavě v domečku Salla Terrena na Kampě, a to až do 20. prosince 2021. Otevřeno je denně 15:00 – 21:00+. Více v pozvánce. Podrobný přehled výsledků soutěže je na webu v sekci Programy pro školy. Výstava probíhá ve spolupráci s Komunitním centrem Kampa v rámci projektu podpořeného Hl. m. Prahou.

Netopýří večírky online – 1.díl: O monitoringu

Chcete vědět, kolik v ČR žije netopýrů? Poslechněte si, jak se u nás netopýři již 50 let sčítají a co pozoruhodného tak vědci zjistili. Zeptejte se na to, co vás zajímá, našich předních chiropterologů prof. Ivana Horáčka a doc. Tomáše Bartoničky. Webinář se koná ve středu 10. listopadu 2021 od 18:00 hod. Podrobnosti zde.

Halloween s netopýry v Chlumu u Třeboně

Setkání s ochočenými netopýry v rámci halloweenského programu na Domečku v Chlumu u Třeboně se uskuteční v neděli 31.10. od 16:00 hod. Chybět nebude ani tradiční dlabání dýní, netopýří tvoření nebo světýlková stezka odvahy. Další informace zde. Program s netopýry je součástí projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Netopýří odpoledne v Jílovém u Prahy

Program k zakončení výstavy „Netopýři tajemní a zranitelní“ se uskuteční 31. října od 14:00 hod. v Regionálním muzeu Jílové u Prahy. Připraveno je setkání s hendikepovanými netopýry, drobné hry pro děti a přednáška o zajímavém životě létajících savců. Pozvánka zde. Akce probíhá v rámci projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Prahou za přírodou: Za pražskými netopýry

Začátek podzimu je čas netopýřích námluv, přeletů a migrací, a také intenzivního lovu potravy. Vydejte se s námi 7.10.2021 na večerní vycházku do Stromovky, při které budeme pozorovat tyto živočichy pomocí ultrazvukového detektoru. Čeká vás i setkání s ochočeným hendikepovaným netopýrem. Více v pozvánce. Exkurze je součástí cyklu pořádaného Národním muzeem. Akce probíhá s podporou Hlavního města Prahy, SFŽP ČR a MŽP.

Vypouštění uzdravených netopýrů v pražské Stromovce

Záchranná stanice hl. m. Prahy pořádá ve čtvrtek 23.9.2021 podvečerní setkání s netopýry. Návštěvníci budou svědky vypuštění několika uzdravených svěřenců zpět do přírody. Připraven bude také informační stánek České společnosti pro ochranu netopýrů, který je součástí projektů podpořených Hlavním městem Prahou, SFŽP ČR a MŽP. Více v pozvánce a na webu Lesů hl. m. Prahy.