Akce pro veřejnost

Mezinárodní noc pro netopýry 2022

Netopýří noc na hradě Lipnice 2011.

Srdečně zveme na další ročník Mezinárodní noci pro netopýry! Vyberte si z pestré nabídky více než 40 akcí, které se konají od 11. srpna do 1. října na různých lokalitách po celé ČR. Seznámíte se s netopýry zblízka, dozvíte se zajímavosti o jejich životě, uvidíte ukázky výzkumu netopýrů a navštívíte i řadu nevšedních míst. Přehled všech akcí najdete zde. Některé akce probíhají v rámci projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Výstava Netopýři tajemní a zranitelní v Toulcově dvoře

Putovní výstava představující naše netopýry a úskalí jejich soužití s člověkem je od 30. července do 30. září 2022 k vidění v ekocentru Toulcův dvůr v Praze – Hostivaři. Zároveň se zde ve středu 31. srpna uskuteční akce v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Podrobnosti v pozvánce a na webu www.netopyrinoc.cz. Akce se koná v rámci projektu spolufinancovaného Hl. městem Prahou a SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Naši zvířecí sousedé ve Vraném n. Vltavou

V neděli 19.6.2022 proběhne ve Vraném nad Vltavou přírodovědný program pro děti i dospělé. Přijďte se dozvědět, kteří živočichové s námi mohou bydlet pod jednou střechou, co je ohrožuje a jak jim můžete pomáhat. Čekají vás hravé úkoly, bádání, tvoření i setkání s živými zvířaty. Program probíhá od 16 do 18 hod. v zahradě Staré školy. Pozvánka zde. Akce je spolufinancována SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Večerní vycházky za okřídlenými sousedy

Ve spolupráci s Českou společností ornitologickou pořádáme sérii večerních exkurzí za ptáky a netopýry, kteří žijí v našem sousedství. Kompletní seznam těchto akcí, které probíhají od 17. června do 21. července 2022, lze nalézt na webu ČSO. Vycházky 30.6. v Ostravě, 8.7. ve Frýdku-Místku, 15.7. ve Zlíně a 21.7. ve Zlíně pro handicapované a nevidomé se konají v rámci projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Vycházky 12.7. v Praze-Radotíně a 13.7. v Praze-Zbraslavi jsou součástí projektu podpořeného Hlavním městem Prahou.

Jarní exkurze za netopýry do pražských parků

Srdečně zveme na tradiční večerní vycházky spojené s pozorováním netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru, které se konají 13.6. v Milíčovském lese a 15.6. ve Stromovce, a to vždy od 21:00 hod. Na programu bude také ukázka ochočeného hendikepovaného netopýra. Na akci je nutno se předem přihlásit. Více v letáčku a na webu Lesů hl. m. Prahy. Akce probíhají v rámci projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Vstup je zdarma.

10. muzejní noc v Blatském muzeu – netopýří

V sobotu 11. 6. srdečně zveme na muzejní noc v Blatském muzeu v Soběslavi, která nese název „netopýří“. Od 18 do 21 hodin budou na zahradě a v prostorách soběslavského Rožmberského domu připraveny hravé úkoly pro děti na téma výzkumu netopýrů, komentované ukázky živých hendikepovaných netopýrů a promítání dokumentárního filmu o letní kolonii netopýra velkého. K vidění budou aktuální výstavy Savci Táborska a Exponát roku: Mýval severní – nový druh fauny Táborska i přírodovědné expozice muzea. Po 21. hodině je připravena vycházka k Černovickému potoku, kde budeme sledovat netopýry pomocí ultrazvukového detektoru. Pozvánka ke stažení zde. Akce probíhá v rámci projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Vstup je zdarma.