Akce pro veřejnost

Výstava Netopýři tajemní a zranitelní v Jílovém u Prahy

Netopýr ušatý.

Putovní výstava představující naše netopýry a úskalí jejich soužití s člověkem je od 8. září do 31. října 2021 k vidění v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy. Jako doprovodný program bude v neděli 31.10. připraveno netopýří odpoledne s aktivitami pro děti, ukázkou hendikepovaných netopýrů a přednáškou. Více na webu muzea. Akce se konají v rámci projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Podzimní vycházky za netopýry do pražských parků

Tradiční večerní vycházky spojené s pozorováním netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru se uskuteční v pražské Stromovce ve středu 15.9. a 29.9., dále pak v Milíčovském lese v úterý 21.9. Součástí programu je i ukázka ochočených hendikepovaných netopýrů. Více v pozvánce a na webu Lesů hl. m. Prahy. Akce se konají v rámci projektů podpořených Hlavním městem Prahou, SFŽP ČR a MŽP.

Den pro zoologické zahrady v Olomouci

V rámci programu akce Den pro zoologické zahrady, který se koná v ZOO Olomouc v sobotu 4. září 2021, bude připraveno také stanoviště věnované netopýrům. Velké i malé tu čeká zajímavé povídání o životě nočních savců. Více na webu ZOO a v pozvánce. Infostánek ČESON je součástí projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Mezinárodní noc pro netopýry 2021

Srdečně zveme na letošní ročník Mezinárodní noci pro netopýry! Vyberte si z pestré nabídky akcí, které se konají od 18. srpna do 25. září na různých lokalitách po celé ČR. Seznámíte se s netopýry zblízka, dozvíte se zajímavosti o jejich životě, uvidíte ukázky výzkumu netopýrů a navštívíte i řadu nevšedních míst. Přehled všech akcí najdete zde. Některé akce probíhají v rámci projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Přednáška o netopýrech v kostele v Čermné

V sobotu 10. července 2021 se v Čermné na Trutnovsku uskuteční tradiční pouť. Součástí programu v kostele sv. Václava je přednáška Daniela Horáčka „Noční život v kostelech, aneb zázrak zrození života a láska mateřská“ (od 16:30 hod.) – viz pozvánka. Akce se koná v rámci projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Srdečně zveme!

Vycházky za tajemstvím létajících sousedů

Ve spolupráci s Českou společností ornitologickou proběhne i v letošním roce série večerních exkurzí za ptáky a netopýry, kteří žijí v našem sousedství. Na Moravě si zájemci mohou vybrat ze čtyř akcí: 18.6. v Horce nad Moravou, 26.6. v Olomouci, 27.6. v Ostravě a 14.7. ve Zlíně (viz pozvánka). V Praze se uskuteční dvě vycházky – 29.6. na Zbraslavi a 1.7. v Radotíně. Podrobnosti lze nalézt na webu ČSO. Výše uvedené akce se konají v rámci projektu spolufinancovaného SFŽP ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.