Klub přátel netopýrů

Máte ve svém domě netopýry a nevadí vám soužití s nimi? Realizovali jste opravu domu tak, aby v něm zároveň zůstal zachován netopýří úkryt? Nebo jste na domě vytvořili nový potenciální úkryt pro netopýry? Napište nám o tom krátkou zprávu, případně přiložte dokumentační fotografii a staňte se členy Klubu přátel netopýrů. Odměníme vás certifikátem a památeční plaketou „Náš soused je netopýr“, kterou si můžete vyvěsit na stěnu domu. Přispějete tak k ochraně těchto ohrožených živočichů dvakrát – vaše aktivita se díky zařazení do projektu stane dalším pozitivním příkladem a inspirací pro ostatní.

Hrady, kostely i další památky či veřejné budovy mají v mapě zaznamenány přesné GPS souřadnice. Soukromé objekty jsou z důvodu ochrany osobních údajů lokalizovány pouze na úrovni obce či městské části.  – certifikát,  – plaketa a certifikát

 

Více o akci „Náš soused je netopýr“


V rámci této akce jsou udělováním památeční plakety a certifikátu „Náš soused je netopýr“ odměňováni lidé, kteří přispěli k ochraně netopýrů tím, že jim umožnili obývat úkryty ve svém domě. Akce je součástí rozsáhlejšího projektu zaměřeného na zlepšení přístupu veřejnosti k netopýrům a následnému zefektivnění jejich ochrany. Cílem akce je podpořit ochranu netopýrů a zároveň zviditelnit pozitivní příklady, které jsou dokladem toho, že soužití s netopýry v jednom domě není problémem. 

Plaketa o velikosti pohlednice je určena k instalaci na stěnu domu, kde bude signalizovat, že jeho majitelé jsou přátelé netopýrů. Bude předávána v rámci veřejných akcí, případně při osobní návštěvě zástupců ČESON. Držitelé plakety a oceněné aktivity budou zveřejněny na těchto stránkách. 

 

Jak se můžete zapojit?

Máte ve svém domě netopýry a nevadí vám soužití s nimi? Realizovali jste opravu domu tak, aby v něm zároveň zůstal zachován netopýří úkryt? Nebo jste na domě vytvořili nový potenciální úkryt pro netopýry? Napište nám o tom krátkou zprávu, případně přiložte dokumentační fotografii a staňte se dalšími držiteli památeční plakety a certifikátu „Náš soused je netopýr“, staňte se členy Klubu přátel netopýrů. Přispějete tak k ochraně těchto ohrožených živočichů dvakrát – vaše aktivita se díky zařazení do projektu stane dalším pozitivním příkladem a inspirací pro ostatní.

Držitelé plakety „Náš soused je netopýr“
Stavební firmy a společnosti, které pomohly při ochraně netopýrů

 

Jak jinak můžete netopýrům pomoci?

Ne všichni vlastní rodinný dům nebo mají možnost v okolí svého bytu vytvořit úkryt pro netopýry. I v takovém případě však můžete netopýrům pomoci. Jak?